Yumuşak - Işık - Dirençli

Elipse marka yüz maskeleri GVS tarafından İngiltere’de tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiş olup, maske tasarımında büyük bir gelişimi ortaya koymaktadır. Sınıfında pazardaki en hafif ürünlerden biri olan bu maskelerin sahip olduğu ergonomik şekil sayesinde, kullanan kişilere maksimum görüş alanı sunarken, koruyucu gözlükler, baretler ve gürültüden koruma ürünleri ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir ve filtre değiştirebilme imkanı maskenin genel kullanım ömrünü uzatır. Kompakt profile sahip bu maskeler hipo-alerjik materyalden yapılmış olup değiştirilebilir filtrelerin minimum etkinlik oranı %99,95 yada 0,3 mikron parçacık boyutundan yüksektir.

Anatomik Tasarım

Kullanıcıyı rahatsız etmeden surata mükemmel bir şekilde uyan aşırı hafif maske çeşitleri. Gövde ve filtrelerin kompakt profili, tüm Elipse markalı maskelerin mükemmel bir şekilde yüze oturmasını ve kullanım sırasında mümkün olan en yüksek görüş alanını sunmasını sağlar, ayrıca kullanıcının tercih ettiği diğer göz ya da gürültüden korunma ürünleriyle uyumludur. Elipse maskeleri

2 – iki ölçüde sunulmaktadır.

Rahat ve Hipoalerjik

Elipse maskelerde kullanılan TPE ‘nin (Termo Plastik Elastomer) esnek ve yumuşak özelliği sayesinde sunulan benzersiz konfor bu maskelerin uzun süreli kullanımlarında dahi çok rahattır. Maskede kullanılan materyaller kokusuz ve hipo-alerjik FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) uyumlu, lateks ve silikon içermemektedir. Maskenin imalatında kullanılan malzemeler yangın direnci ve alev yavaşlatma sınıfı belirleyen DIN 53438 standardı uyarınca F1 olarak sınıflandırılmıştır.

Değiştirilebilir Filtreler

Patentli, yenilikçi ve yüksek verimli benzersiz, ufak, ince, esnek, güçlü ve hafif filtreler. Elipse yenilikçi filtrelerin gelişimi özellikle benzer boyutlu partikül filtreleriyle karşılaştırıldığında en düşük solunum direncine sahip olarak, en küçük ve en hafif filtreler olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek Koruma ve Direnç

Buhar, toz, metal dumanı, yağ ve su buharı, mikro organizmalardan minimum %99,95 geçirgenlik oranıyla maksimum koruma. GVS tarafından geliştirilmiş özel bir sentetik malzeme olan HESPA filtrelerinin kullanımı, yüksek verimlilik ve düşük solunum direnci sağlayarak hava akışına düşük direnç gösterir ve böylelikle kullanıcıların daha az yorulmasını sağlar.