Akzo Nobel

Merkezi Hollanda Amsterdam olan ve yaklaşık 57200 çalışanı ile 80’in üzerinde ülkede 15,7 milyar Euro ciroya ulaşan AKZO NOBEL Dünyanın lider boya ve kaplama şirketidir.

Akzo Nobel Kemipol

Akzo Nobel Kemipol Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1982 Yılında Kemipol A.Ş. adıyla kurulmuş olup, 1990 yılında Akzo ortaklığı sonrasında sırasıyla Akzo Nobel Kemipol Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Akzo Nobel Kemipol Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla faaliyetlerini sürdürmüştür. 1982’de faaliyetlerine Genel Sanayi boyaları üretmekle başlayan şirket

1987’de Otomotiv, 1988’de Oto Tamir, 1992’de Ahşap Boyaları, 1996’da ise Bobin boyaları alanlarında faaliyet göstermeye başlamıştır. 2007 Yılında Otomotiv ve Genel Sanayi boyalarındaki faaliyetlerini tamamıyla AkzoNobel Endüstri ve Otomobil Boyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne (şimdiki adıyla Kansai Altan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.) devretmiş, Oto Tamir, Genel Sanayi Plastik, Ahşap ve Bobin boyalarındaki faaliyetlerini ise tasarım, satış ve satış sonrası destek ile sınırlamıştır.

Oto Tamir Boyaları

Sikkens, Dynacoat ve Akripol markalarıyla, AkzoNobel Kemipol 2010 yılından beri ülke pazarında lider konumdadır.

Kemipaz

Oto Tamir Boyalarında Akzo Nobel Kemipol’un Ankara ana bayisi olup 70’in üzerinde alt bayisi ve onlarca oto servisi ile toptan ve perakende satış yapan geniş bir organizasyonla tüketiciye ulaşmaktadır. Ayrıca pazardaki 50’ye yakın renklendirme makinası ile tüketicinin her türlü renk ihtiyacına anında cevap verebilmektedir.