International Paint

1998 Senesi içerisinde Hollanda’nın dev kuruluşu AKZO-NOBEL ile birleşme kararı almış olup, bu iki dev firmanın birleşmesi ile birlikte Dünya’nın en büyük boya üreticilerinden biri olmuştur.

International Paint’in 2009 yılı verilerine göre; gemi, yat ve koruyucu sanayi boyalarında dünya genelinde pazar liderliğini sürdürmektedir.

Endüstri boyalar, alkid boyalar, akrilik boyalar, poliüretan boyaları, yüksek ısıya dayanıklı çinko silikat ve silikon boyalar, yüzey toleranslı tamir ve bakım amaçlı da kullanılabilen epoksi ve poliüretan boyalar, su bazlı boyalar (akrilik, epoksi ve çinko epoksiler) tank iç kaplama boyaları (yüksek katı maddeli, glass flake, solventsiz epoksi), düşük sıcaklıklarda kürlenebilen boyalar, selülozik yangına dayanıklı intumuscent boyalar, petrol ve türevleri (hidrokarbon) yangınlarına dayanıklı boyalar, renk ve parlaklığını uzun süre muhafaza edebilen “polysiloxane” teknolojisi ile üretilen boyalar.

Teknik Destek

Teknik servis departmanında bulunan SSPC, NACE ve FROSIO sertifikalı uzman kadro koruyucu kaplama sistemin tasarlanması ve uygulanması sırasında ilgili projeye hizmet vermektedirler.

Kemipaz

Kemipaz’ın ASO 2 Sanayi Bölgesinde kurduğu tesis sayesinde her türlü son kat boyada (akrilik, epoksi, alkid, poliüretan esaslı vs…) istenilen her türlü rengi bilgisayar yardımı ile üretip çok kısa zaman içinde teslim edilebilmektedir.