Polikor

Edit Content

Polikor

Polikor Boya ve Kimya Sanayii Ticaret A.Ş. doymamış polyester reçineleri, oto onarım amaçlı polyester macunlar ve çeşitli polyester ürünlerinin üretimine 1993 yılında başlamıştır. Polikor sürekli gelişimi, yurtiçi ve yurtdışı yoğun ürün talebini karşılamak ve modern üretim tekniklerini kullanmak amacıyla 8.000m2 si kapalı olmak üzere toplam 30.000m2 alana sahip fabrikasında; yıllık 30.000 ton’un üzerinde üretim kapasitesine sahiptir. 220m2 kapalı alana sahip ARGE laboratuvarlarında, uzman ekipleri ile birlikte teknolojik yenilikleri son hızla takip etmektedir.

Polikor markası ile özellikle macun grubunda yüksek çeşitlilik ve geniş pazar payı ile sektöründe lider konumdadır.

Oto Tamir Boyaları ve Endüstriyel Sanayi kuruluşlarında Polikor Firması’nın Ankara bölgesi ana bayisi olup, Ankara pazarında geniş satış, lojistik ve teknik servis organizasyon yapısıyla tüketiciye ulaşmaktadır.

Edit Content

MACUN GRUBU

POLİKOR 88 POLYESTER MACUN (SARI)

Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir. Termoplastik akrilik ve washprimer yüzeyler üzerine uygulama yapılmamalıdır

POLİKOR SÜPERSOFT POLYESTER MACUN (SARI/GRİ)

Polikor Süpersoft Polyester Macun mükemmel yapışma, kolay uygulanabilme, yumuşak ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahip, yarı esnek doymamış polyester bazlı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5° C) dahi hızla sertleşir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP gibi tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağla

POLİKOR 93 POLYESTER MACUN (BEYAZ)

Polikor 93 Polyester Macun krema kıvamıyla rahat ve deliksiz bir çekim imkanı sunan, kullanıcısını yormayan zımpara özelliğine sahip, doldurma gücü yüksek doymamış polyester bazlı bir macundur. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Sulu ve kuru rahat zımparalanabilme özelliği sayesinde minimum çaba ile maksimum performans sağlar.

POLİKOR 99 POLYESTER MACUN (BEYAZ)

Polikor 99 Polyester Macun krema kıvamıyla rahat ve deliksiz bir çekim imkanı sunan, kullanıcısını yormayan zımpara özelliğine sahip doymamış polyester bazlı bir macundur. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Sulu ve kuru rahat zımparalanabilme özelliği sayesinde uygulama kolaylığı sunar.

POLİKOR POLİFİBRO ELYAFLI POLYESTER MACUN (KOYU GRİ)

Polikor Polifibro Elyaflı Macun özel cam elyaf içeren ve doldurma gücü çok yüksek, esnek polyester reçine esaslı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Tiksotropik yapı, çok iyi yapışma, kolay çekim ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahiptir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLİFİBRO ELYAFLI MİKRO POLYESTER MACUN (KOYU GRİ)

Polikor Polifibro Elyaflı Macun özel cam elyaf içeren ve doldurma gücü çok yüksek, esnek polyester reçine esaslı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Tiksotropik yapı, çok iyi yapışma, kolay çekim ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahiptir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLYESTER PLASTİK MACUN (SİYAH) (TAMPON MACUNU)

Polikor Polyester Plastik Macunu oto tamir uygulamalarında plastik yüzeyler üzerindeki çiziklerin ve bozuklukların giderilmesi için geliştirilmiş polyester bazlı bir macundur. Mükemmel yapışma, yumuşak ve rahat zımparalanabillirlik sağlar. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Plastik macun, özel plastik yüzeylere ek olarak alüminyum, galvaniz sac, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylere de uygulanabilir.

POLİKOR POLİSOFT POLYESTER MACUN (SARI)

Polikor Polisoft Polyester Macun doldurma gücü fazla, kolay çekim ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahip, yarı esnek polyester reçine esaslı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR SÜPER POLYESTER MACUN (GRİ)

Polikor Süper Polyester Macun esnek polyester reçine esaslı, doldurma gücü çok yüksek, kolay çekim özelliği olan, yumuşak ve rahat zımparalanabilen bir macundur. Dolgu ve yoklama amaçlı kullanılabilir. Çekim ve zımpara sonrası yüzeyde delik bırakmaz. Yapışma özelliği çok iyi olup, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5°C) dahi hızla sertleşir. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLİSİLVER ALÜMİNYUM POLYESTER MACUN (ALÜMİNYUM)

Polisilver Alüminyum Polyester Macun özel alüminyum metal pigment içeren ve doldurma gücü yüksek, yarı esnek polyester reçine esaslı bir macundur. Tiksotropik yapı, çok iyi yapışma, kolay çekim ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahiptir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Uygulama sonrası yüzeyde alüminyum efekti kalması istenirse zımpara yapılmaması önerilir. Dökümcülükte, taşıtların alüminyum efekti veya lehim gereken yerlerinde, radyatör üzerindeki küçük çatlak ve boşlukların doldurulmasında ve silindir blokları üzerindeki küçük çatlakların tamirinde kullanılır.

POLİKOR POLİTHERM ISIYA DAYANIKLI POLYESTER MACUN (HAKİ)

Polikor Politherm Isıya Dayanıklı Polyester Macun elektrostatik boya uygulamaları yapılan yüzeyler için özel olarak tasarlanmış, ısıya dayanıklı yarı esnek polyester bazlı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Isı dayanımı maksimum 210 °C’ de 10 dakikadır. Mükemmel yapışma, şekillendirme ve zımpara özelliği sağlar. Kremsi kıvamı ve yüksek doldurma gücü ile kolay uygulanabilirlik sağlar. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLİGLAZE POLYESTER MACUN İNCE MACUN (AÇIK GRİ)

Polikor Poliglaze Polyester İnce Macun esnek polyester reçine esaslı, mükemmel yapışma ve çok kolay çekim özelliği olan, yoklama amaçlı son kat macunudur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Çekim ve zımpara sonrası yüzeyde delik bırakmaz ve üzerine uygulanacak astar sistemleri için mükemmel bir zemin oluşturur. Yapışma özelliği çok iyi olup, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR 1K RAPİD YOKLAMA MACUNU (KIRMIZI)

Polikor 1K Rapid Yoklama Macunu özellikle otomotiv sektörü için tasarlanmış olup, kendiliğinden yayılabilen, gözenekleri doldurma ve çizikleri giderme amaçlı kullanılan tek bileşenli yoklama macunudur. Eski boyalı yüzeylerde, macun ve astar tatbik edilmiş yüzeylerde çizikleri ve gözenekleri kapatmada kullanılır. Doğrudan metal saç üzerine uygulanması tavsiye edilmez. Macun, yüzeye ince katlar halinde tatbik edilir. Gerektiğinde uygulama 2 – 3 kez tekrarlanabilir.

POLİKOR POLİLİGHT HAFİF POLYESTER MACUN (AÇIK SARI)

Polikor Polilight Hafif Polyester Macun klasik macunlara göre çok daha hafif olan, üst düzey kalitede yarı esnek, doymamış polyester bazlı bir macundur. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Pürüzsüz bir yüzey için kremsi kıvamıyla kolay uygulanabilirlik sağlar. Özel reçinesi sayesinde özellikle galvaniz ve plastik yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), demir, alüminyum, ahşap ve taş yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLYDRY 122 HAFİF POLYESTER MACUN (AÇIK SARI)

Polikor Polydry 122 Polyester Hafif Macun kolay uygulanabilen ve yayılma özelliğine sahip yarı esnek doymamış polyester bazlı üst sınıf bir macundur Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Yayılma özelliği sayesinde düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur. Yapışma özelliği çok iyi olup, çekme ve çatlama yapmaz. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLYDRY 139 HAFİF POLYESTER MACUN (SARI)

Polikor Polydry 139 Polyester Hafif Macun kolay uygulanabilen ve yayılma özelliğine sahip yarı esnek doymamış polyester bazlı üst sınıf bir macundur. Yayılma özelliği sayesinde düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur. Yapışma özelliği çok iyi olup, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR PREMIUM HAFİF POLYESTER MACUN (GRİ)

Polikor Polilight Premium Polyester Hafif Macun kolay uygulanabilme ve yayılma özelliklerine sahip, yarı esnek doymamış polyester bazlı hafif bir macundur. Yumuşak ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahiptir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

POLİKOR POLİLİGHT HAFİF POLYESTER MACUN (GRİ)

Polikor Polilight Hafif Macun kolay uygulanabilme ve yayılma özelliklerine sahip, yarı esnek doymamış polyester bazlı hafif bir macundur. Yumuşak ve rahat zımparalanabilme özelliklerine sahiptir. Düzgün, deliksiz bir yüzey oluşturur, çekme ve çatlama yapmaz. Sertleştiricisi olan benzoil peroksit ile homojen olarak karıştırıldığında, düşük ortam sıcaklıklarında (5 °C) dahi hızla sertleşir. Özel reçinesi sayesinde galvaniz dahil tüm yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar. Çıplak metal (sac), alüminyum, ahşap, SMC, FRP ve boyanmış yüzeylerde de uygulanabilir.

İZOLASYON ve KAPLAMA GRUBU

Darbe Koruyucu Pütür

Polikor Darbe Koruyucu Pütür özel hava kurumalı sentetik reçine esaslı, kauçuk takviyeli darbe koruyucu bir üründür. Yüzeyi korozyondan, yağ, tuz, su ve nemden korur. İyi ses yalıtımı sağlar. Araçların taban altı bölümlerinde taş çarpmalarına karşı güçlü, esnek bir film oluşturur. Bitumen, vaks veya asfalt içermez. Özellikle otomobillerin ve ticari araçların taş çarpmalarına maruz kalan bölgelerine uygulanmak üzere üretilmiştir.

Poliüretan 0114

Polikor Poliüretan 0114 poliüretan esaslı, çift bileşenli, macun kıvamında, kalın katlar halinde uygulanabilen koruyucu bir kaplama ve yalıtım malzemesidir. Yapışma özelliği mükemmel olup elastik-sert filmler oluşturur. Tiksotropik yapıdadır, dolgu gücü yüksektir. Darbe ve bükülmelere karşı fiziksel dayanım özellikleri son derece iyidir. Çeşitli kimyasal maddelere, deniz suyuna, suya ve değişik korozif ortamlara dayanıklıdır.Farklı kullanım amaçlı beton ve metal tank, depo, havuz, kanal, çukur vb. aksamların korozif ortamlara karşı korunmasında kullanılır. Otomotiv sektöründe araçların sac kısımlarında, çamurluk, bagaj ve kaput içlerinde, eteklerde, kapı içinde far yuvalarında korozyon önleyici olarak geniş bir kullanım alanı vardır. Ayrıca tekne ve sandal gibi deniz araçlarında dolgu macunu olarak da kullanılır.

POLYESTER ASTAR GRUBU

Polyester Astar

Polikor Polyester Astar özel hava kurumalı polyester esaslı, dolgu gücü yüksek, iki bileşenli bir astardır. Yüzeye çok iyi yapışma ve kolay zımparalanabilme özelliklerine sahip olup, üzerine tatbik edilecek sistemler için düzgün bir yüzey oluşturur. 200 – 300 µ kuru film bırakacak şekilde kalın katlar halinde uygulanabilir. Bu yönüyle zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.